Korán a filmgyártás kedvelt műfajává vált a science fiction, és a robotok gyakori vendégek lettek a vásznon. 1896-ban, a L'Eve Futur című sci-fi regény adaptációjában tűnik fel az első robot, a korábban említett Metropolishoz hasonlóan egy női androidról van szó.
Ahogyan Houdini, úgy Lugosi Béla is büszkélkedhet egy 12 részes sorozattal, az 1939-es The Phantom Creeps-szel. Itt egy 8 láb magas lassú mozgású félelmetes metálszörnyeteg riogatja a nézőközönséget. Fontos kiemelni, hogy az 'Iron Man' távvezérléssel voltműködtethető. A videóban 2:30-tól látható a robot belseje is.
Ugyanebben az évben bukkan fel egy mindenki számára kedves ismerős, akit talán nem is aposztrofálunk robotként, pedig technikailag az: Bádogember az Óz, a csodák csodájából. A zenés fantasy film összes feldolgozásában színész játszotta el a szíve után vágyódó bádogembert, így nem igényelt a jelmezen és sminken kívül különösebb technikai megoldást a karakter. Érdekes, hogy a sci-fi filmekben már jóval korábban igyekeztek (a technikai fejlettségtől függetlenül) tudatosítani bennünk, hogy a robot az nem ember, a robotjelmezben nem ember lakozik, csupán csavarok, fém alkatrészek és huzalok. Ezzel szemben a fantasy mese világában alkalmazták a színész arcát, és a történet is arról szól, hogy egy emberi szervet, itt a szivet, és az emberre jellemző érzelmeket akarja birtokolni a bádogos által kalapált robot. Érdekes párhuzam lehet a Bádogember és a 200 éves ember című filmben megjelenő robot "közös" akarása, vágya az emberi szervek után.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.