Egy bájos film, egészen más megközelítésből figyelhetjük meg egy érző robot mindennapjait. A robotika kérdését érzelmi oldalról mutatja be, a véletlen folytán egy háztartási robotnak érzései, önálló gondolatai vannak. Képes kifejezni magát, vágyai lesznek. Kinézetén kívül emberi tulajdonságokat mutat. Vágya, hogy emberré váljon. A dráma főszereplője Robin Williams, akinek nem ez az első filmje a robotika témakörben. Az 1997-es Flubberben egy szeleburdi tudóst alakít, aki több robotot is megalkotott. Itt most a másik oldalon áll, egészen jó színészi játékkal el tudja adni a világunkat megismerő Andrewt.
Ennél a filmnél is megfigyelhető, hogy a magyar oldalakon magasabb értékelési pontszámokat kapott, mint a külföldi oldalakon.
A film drámaiságát fokozza a halandóság témaköre. Andrew 200 évig átélte a szerettei elmúlását, azonban robotként a saját halhatatlansága is feszélyezte. A tudós esélyt ad neki a szervek beültetésével. Míg az embereknek ezek a szervek az élet meghosszabbítására adnak esélyt, addig Andrewnak az elmúlásra. A valóságban is vannak ilyen fejlesztések, de közel sem a filmben mutatott kivitelezéssel.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.