Biztos sokaknak az Én, a robot ugrik be elsőnek ha a robotos filmek kerülnek szóba. Noha 2004-es alkotás, eléggé a köztudatban maradt az elmúlt hét évben. Már most leszögezem, hogy nem vagyok rajongója a filmnek, de úgy gondolom ekkora mérföldkövet kár lenne kihagyni csak a nemtetszésem miatt.
A történetet nem is részletezem, a trailerből minden fontosabb esemény kiderül. A látványra nagyon ráment a rendező, elég futurisztikusra sikerültek a robotok, össze se lehet hasonlítani a kezdeti páncélos elődeikkel. Will Smith lenne a húzónév, mégis mindig a "gép"-re fókuszálok. A port.hu-n 8,5 az értékelése, túl jószívűek voltak a szavazók, nemzetközi mezőnyben már csak 7/10 (imdb).
2035-ben járunk, a robotpszichológus teljesen normális. Kíváncsi lennék valaha lesz-e ilyen, vagy csak a forgatókönyvírók fantáziája szárnyal tovább. A céljukat nagyjából elérték a producerek, 347 millió dollár árbevétellel zárt a 120 milliós költségvetéssel szemben.
A filmben a robotika három törvénye utal az Asimov által leírtakra. A könyvben (1950) azonban Dr. Calvin a főszereplő, nem Spooner (itt Will Smith). Valószínű Willel jobban el lehetett adni egy filmet, mint bármilyen női robotpszichológussal, még ha Julia Roberts is játszaná.
Nálam jóindulatúan 5/10.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.